top of page

על הספרייה

ספריית המכללה האקדמית אשקלון ממוקמת במרכז הקמפוס ומשתרעת על פני 3500 מ"ר. מלבד אולמות הקריאה, עומדים לרשות הקוראים חדרי לימוד בצוותא, כיתת מחשבים חדישה להדרכות כיתתיות, חדר מרצים, חדר טלוויזיה ושני חדרי צילום. באולמות הקריאה ובחדרים השונים עומדים לרשות הקוראים כ-350 מקומות ישיבה.

 

באולמות הקריאה מעל חמישים עמדות מחשב לחיפוש בקטלוג ובמאגרי המידע הרבים. בכל שטח הספרייה ניתן להפעיל מחשבים ניידים באמצעות רשת אינטרנט אלחוטית. באוסף הספרייה כ-120,000 פריטים, מאות מאגרי מידע בכל תחומי הלימוד, מאות כתבי-עת וספרות יעץ הן בגרסת נייר והן בגרסה אלקטרונית. לסטודנטים ניתנת גישה מרחוק (באמצעות סיסמא לקטלוג) למגוון שירותים ולרוב מאגרי המידע וכתבי-העת האלקטרוניים. אמצעים מיוחדים עומדים לרשות קוראים כבדי ראייה.

 

תערוכות – בשטח הספרייה מוצגות תערוכות בנושאים שונים, המתחלפות מעת לעת.

 

תצוגת ספרים חדשים – באתר הספרייה אפשר למצוא תצוגה וירטואלית של ספרים חדשים. התצוגה מתעדכנת מדי רבעון. 

 

 

שעות פתיחת הספרייה

ימים א' – ה' בין השעות: 08:15 – 19:15 ובימי שישי בין השעות: 08:15 – 12:00.

מידע על שעות פעילות הספרייה בחופשת הקיץ יפורסם באתר הספרייה.
 

שעות מענה טלפוני: ימים א'-ה' בין השעות 08.30-19.00 במספר טלפון 08-6789154.

 

שירותים מקוונים

הספרייה מציעה מגוון שירותים הניתנים מרחוק באמצעות חשבון משתמש אישי (ראה "שירות מידע אישי") עיון בקטלוג הספרייה ובמאגרי מידע, הארכת תקופת השאלה של פריט מושאל והזמנת ספרים (באמצעות כרטיס קורא שבקטלוג הספרייה), אישור טפסי טיולים לקראת סיום הלימודים וכדומה.

זכאים להשתמש בשירותי הספרייה

 • תלמידי המכללה האקדמית אשקלון ותלמידי המכללה האזורית אשקלון

 • מרצי המכללה ועובדיה

 • בוגרי המסלולים האקדמיים של המכללה, הממשיכים ללימודי תארים מתקדמים

דרכי התקשרות ובעלי תפקידים

מנהלת הספרייה

 

גב' אלה יוספובסקי

08-6789147

ספרנית ראשית וממונה על הרכש

גב' סילביה אבנט

08-6789146

שירותי השאלה

 

בשעות המפורסמות במענה קולי בלבד

08-6789154

שירותי יעץ

08-6789155

מזכירות הספרייה

08-6789156

פקס

08-6789149

מתקנון הספרייה

נוסח מלא – ראה תקנון המכללה

צוות הספרייה עושה הכול כדי להבטיח שירות אדיב ואמין. יחד עם זאת, השירות מותנית הן באדיבות הקוראים ובסבלנותם והן בעמידה בכללי השימוש וההתנהגות. השקט, הסדר, החזרת פריטים מושאלים בעיתם, שמירה על הספרים ועל הרכוש - תלויים בעיקר בקהל. אנו נעשה הכול כדי לאכוף את הכללים אשר יבטיחו את איכות השירות.

 

כללי התנהגות בספרייה

 • שירותים ניתנים רק עם הצגת תעודת סטודנט של המכללה האקדמית אשקלון או המכללה האזורית אשקלון או כרטיס קורא זמני של הספרייה.

 • אין להכניס תיקים או שקיות לשטח הספרייה.

 • אין להכניס מזון או שתייה (פרט למים).

 • השימוש בטלפונים סלולריים בשטח הספרייה אסור.

 • לימוד בצוותא מותר בחדרים המיועדים לכך בלבד.

 • באולם הקריאה הנכם מתבקשים לשמור על שקט מוחלט.

 • חובה לציית לכל הנחיות העובדים.

 • אי-עמידה בכללים המפורטים בתקנון המלא ו/או הנחיות שוטפות המתפרסמות מעת לעת יגרום לשלילת זכויות השימוש בשירותי הספרייה ולנקיטת צעדים משמעתיים כלליים.

   

נוהלי השאלה

מספר הספרים שקורא יכול להחזיק בו זמנית משתנה על פי מסלול הלימוד ורשום בכרטיס הקורא הממוחשב תחת סעיף "הגבלת השאלה". ניתן לבצע פעולת השאלה רק על ידי הצגת תעודת סטודנט של המכללה או כרטיס קורא זמני בצירוף תעודה מזהה. קורא המאחר להחזיר ספר או נושא חוב כספי, לא יוכל לבצע כל פעולה בטרם יוחזר הספר ויסולק החוב.

 

קנסות, איחורים ופיצוי על נזק

כדי להבטיח שכל קורא יוכל להגיע לכל ספר, אנו מקפידים ללא פשרות על החזרת פריטים מושאלים במועד שנקבע, לפיכך נקבעו קנסות על איחורים. הקנס על ספרים שנשאלו בהשאלה "רגילה" – 5 ₪ בעבור כל יום איחור לכל ספר; הקנס על ספרים "שמורים" – 5 ₪ בעבור כל שעת איחור לכל ספר. במקרה של אבדן או נזק, יחויב הקורא במחירו המלא של הספר.

ייעוץ ביבליוגרפי

הייעוץ הביבליוגרפי כולל: הדרכה בהתמצאות בספרייה והדרכה בשימוש בקטלוג ובמאגרי המידע. ההדרכות מתבצעות בקבוצות או באופן אישי ובתיאום מראש. עובדי היעץ מסייעים בפתרון בעיות מידיות ובבניית אסטרטגיות חיפוש. אפשר לפנות בשאלות למחלקת היעץ גם באמצעות הדואר האלקטרוני, דרך אתר הספרייה. יודגש, כי היעץ הביבליוגרפי - מטרתו ללמד את הקורא למצוא חומר ולא לחפש במקומו.

 

סיום לימודים במכללה

תלמיד המסיים את לימודיו במכללה, חייב לקבל אישור מהספרייה על היעדר חובות - כתנאי להגשת בקשה לזכאות לתואר או לתעודת גמר. תלמידים הלומדים במסלולים, אשר בתום לימודיהם אינם מקבלים תעודה מטעם המכללה האקדמית אשקלון, יוחתמו על שטר חוב על סך 500 ₪ בעת רישומם לקורסים. שטר זה יופעל אם יעזבו את המכללה כשבידם חוב לספרייה.

 

חוק זכות יוצרים התשס"ח - 2007

bottom of page