מועמד יקר, אנו מברכים אותך על החלטתך להירשם ללימודים בבית הספר להנדסאים במכללה האיזורית אשקלון.
 


ספריה

מידע כללי

הספרייה שוכנת בבניין בן שלוש קומות ומשתרעת על פני 3500 מ"ר. מלבד אולמות הקריאה, עומדים לרשות הקוראים חדרי לימוד בצוותא, כיתת מחשבים חדישה להדרכות ביבליוגרפיות, חדר מרצים, חדר טלוויזיה ומכונות צילום. באולמות הקריאה ובחדרים השונים עומדים לרשות הקוראים כ-350 מקומות ישיבה.

ספריית המכללה האקדמית אשקלון קיבלה תו תקן בין לאומי ISO 9001/2000 על ניהול תקין ועל איכות השירות. למעשה, היא הספרייה השנייה בארץ שעברה את תהליך התקינה.

באולמות הקריאה מפוזרות מעל חמישים עמדות מחשב לחיפוש בקטלוג, במאגרי המידע הרבים ובאינטרנט. כמו כן, בכל שטח הספרייה ניתן להפעיל מחשבים ניידים באמצעות רשת אינטרנט אלחוטית. כיתת מחשבים לתרגול ולעבודה שוטפת, בעלת כניסה נפרדת, פועלת גם מחוץ לשעות הפתיחה של הספרייה.

באוסף הספרייה כ-100,000 פריטים, מאגרי מידע בכל תחומי הלימוד, כתבי-עת וספרות יעץ הן בגרסת נייר והן בגרסה אלקטרונית. לקוראינו ניתנת גישה מרחוק באמצעות ססמה לקטלוג, למגוון שירותים ולרוב מאגרי המידע וכתבי-העת האלקטרוניים. אמצעים מיוחדים עומדים לרשות קוראים כבדי ראייה.
 
תערוכות – בשטח הספרייה מוצגות תערוכות בנושאים שונים, המתחלפות מעת לעת.
 
תצוגת ספרים חדשים – באתר הספרייה אפשר למצוא תצוגה וירטואלית של ספרים חדשים. התצוגה מתעדכנת מדי רבעון. 
 
 
שעות פתיחה

ימים א' – ה' בשעות: 8.15 – 19.15

ימי שישי וערבי חג בשעות: 8.15 – 12.00

שינויים זמניים בשעות הפתיחה מתפרסמים על לוח המודעות שבספרייה ובאתר.
 
שירותים מקוונים

מגוון שירותים ניתנים מרחוק באמצעות חשבון משתמש אישי (ראה פורטל שירות מידע אישי)

 • עיון בקטלוג הספרייה ובמאגרי מידע
 • הארכת תקופת השאלה של פריט מושאל
 • הזמנת ספרים

 

זכאים להשתמש בשירותי הספרייה

 • תלמידי המכללה האקדמית אשקלון ותלמידי המכללה האזורית אשקלון
 • מרצי המכללה ועובדיה
 • בוגרי המסלולים האקדמיים של המכללה, הממשיכים ללימודי תארים מתקדמים

 

 

דרכי התקשרות ובעלי תפקידים:
  

בעל תפקיד

שם

טלפון

הערות

מ"מ מנהל הספרייה

גב'
אלה יוספובסקי

08-6789147

 

ספרנית ראשית וממונה על הרכש

גב'
סילביה אבנט

08-6789146

 

שירותי השאלה

 

08-6789154

בשעות המפורסמות
במענה
קולי בלבד

שירותי יעץ

 

08-6789155

 

מזכירות הספרייה

 

08-6789156

 

פקס

 

08-6789149

 
 
מתקנון הספרייה
 
נוסח מלא – ראה תקנון המכללה.

צוות הספרייה עושה הכול כדי להבטיח שירות אדיב ואמין. יחד עם זאת, השירות מותנית הן באדיבות הקוראים ובסבלנותם והן בעמידה בכללי השימוש וההתנהגות. השקט, הסדר, החזרת פריטים מושאלים בעיתם, שמירה על הספרים ועל הרכוש - תלויים בעיקר בקהל. אנו נעשה הכול כדי לאכוף את הכללים אשר יבטיחו את איכות השירות.

 
כללי התנהגות בספרייה
 • שירותים ניתנים רק עם הצגת תעודת סטודנט של המכללה האקדמית אשקלון או המכללה האזורית אשקלון או כרטיס קורא זמני של הספרייה.
 • אין להכניס תיקים או שקיות לשטח הספרייה.
 • אין להכניס מזון או שתייה (פרט למים).
 • השימוש בטלפונים סלולריים בשטח הספרייה אסור.
 • לימוד בצוותא מותר בחדרים המיועדים לכך בלבד.
 • באולם הקריאה הנכם מתבקשים לשמור על שקט מוחלט.
 • חובה לציית לכל הנחיות העובדים.
 • אי-עמידה בכללים המפורטים בתקנון המלא ו/או הנחיות שוטפות המתפרסמות מעת לעת יגרום לשלילת זכויות השימוש בשירותי הספרייה ולנקיטת צעדים משמעתיים כלליים.
 
 
נוהלי השאלה

מספר הספרים שקורא יכול להחזיק בו זמנית משתנה על פי מסלול הלימוד ורשום בכרטיס הקורא הממוחשב תחת סעיף "הגבלת השאלה". ניתן לבצע פעולת השאלה רק על ידי הצגת תעודת סטודנט של המכללה או כרטיס קורא זמני בצירוף תעודה מזהה. קורא המאחר להחזיר ספר או נושא חוב כספי, לא יוכל לבצע כל פעולה בטרם יוחזר הספר ויסולק החוב.

 
קנסות, איחורים ופיצוי על נזק
 
כדי להבטיח שכל קורא יוכל להגיע לכל ספר, אנו מקפידים ללא פשרות על החזרת פריטים מושאלים במועד שנקבע, לפיכך נקבעו קנסות על איחורים. הקנס על ספרים שנשאלו בהשאלה "רגילה" – 5 ₪ בעבור כל יום איחור לכל ספר; הקנס על ספרים "שמורים" – 5 ₪ בעבור כל שעת איחור לכל ספר. במקרה של אבדן או נזק, יחויב הקורא במחירו המלא של הספר.
 
ייעוץ ביבליוגרפי

הייעוץ הביבליוגרפי כולל: הדרכה בהתמצאות בספרייה והדרכה בשימוש בקטלוג ובמאגרי המידע. ההדרכות מתבצעות בקבוצות או באופן אישי ובתיאום מראש. עובדי היעץ מסייעים בפתרון בעיות מידיות ובבניית אסטרטגיות חיפוש. אפשר לפנות בשאלות למחלקת היעץ גם באמצעות הדואר האלקטרוני, דרך אתר הספרייה. יודגש, כי היעץ הביבליוגרפי - מטרתו ללמד את הקורא למצוא חומר ולא לחפש במקומו.

 
סיום לימודים במכללה

תלמיד המסיים את לימודיו במכללה, חייב לקבל אישור מהספרייה על היעדר חובות - כתנאי להגשת בקשה לזכאות לתואר או לתעודת גמר. תלמידים הלומדים במסלולים, אשר בתום לימודיהם אינם מקבלים תעודה מטעם המכללה האקדמית אשקלון, יוחתמו על שטר חוב על סך 500 ₪ בעת רישומם לקורסים. שטר זה יופעל אם יעזבו את המכללה כשבידם חוב לספרייה.

 
 

בית הספר להנדסאים - המכללה האזורית אשקלון
רח' יצחק בן צבי 12, ת"ד 1071 אשקלון, מיקוד 78461
טל’: 08-6789187  |  08-6789188
8210*
פקס: 08-6789183
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com